| Is Cordless i | ✔ (158 others) |
| Is self propelled i | ✔ (97 others) |
| Fuel tank capacity i | 1.3 l |
| Is A Rotary Mower i | ✔ (69 others) |
| Maximum cutting height i | 102 mm (28 others) |
| Number of cutting height settings i | 4 (2 others) |
| Cutting width i | 66 cm |
| Cutting height ratio i | 2.7 (6 others) |
| Minimum cutting height i | 38 mm (29 others) |
| Engine Size i | 1.9 l |
| Voltage i | 12V (5 others) |
| Number of cylinders i | 1 (25 others) |
| Is gas powered i | ✔ (70 others) |
| Has A Steel Deck i | ✔ (68 others) |