| Is Cordless i | ✔ (158 others) |
| Is self propelled i | ✔ (97 others) |
| Fuel tank capacity i | 0.9 l (3 others) |
| Is A Rotary Mower i | ✔ (69 others) |
| Maximum cutting height i | 92 mm (5 others) |
| Has Mulching Feature i | ✔ (124 others) |
| Number of cutting height settings i | 3 (17 others) |
| Cutting width i | 56 cm (2 others) |
| Cutting height ratio i | 2.6 (9 others) |
| Minimum cutting height i | 36 mm (1 other) |
| Engine Size i | 0.16 l (4 others) |
| Horsepower i | 4 hp |
| Number of cylinders i | 1 (25 others) |
| Is gas powered i | ✔ (70 others) |
| Has A Steel Deck i | ✔ (68 others) |