| Is Cordless i | ✔ (158 others) |
| Is self propelled i | ✔ (97 others) |
| Fuel tank capacity i | 8.4 l |
| Is A Rotary Mower i | ✔ (69 others) |
| Maximum cutting height i | 90 mm (1 other) |
| Has Blade Brake i | ✔ (19 others) |
| Has Mulching Feature i | ✔ (124 others) |
| Cutting width i | 122 cm (5 others) |
| Cutting height ratio i | 3 (63 others) |
| Turn radius i | 160 cm |
| Minimum cutting height i | 30 mm (6 others) |
| Engine Size i | 0.7 l (9 others) |
| Horsepower i | 22 hp (4 others) |
| Number of cylinders i | 2 (23 others) |
| Is gas powered i | ✔ (70 others) |
| Has A Steel Deck i | ✔ (68 others) |
| Audible noise i | 105 dB |