| Is Cordless i | ✔ (158 others) |
| Is self propelled i | ✔ (97 others) |
| Fuel tank capacity i | 2.3 l |
| Is A Rotary Mower i | ✔ (69 others) |
| Maximum cutting height i | 75 mm (29 others) |
| Has Mulching Feature i | ✔ (124 others) |
| Cutting width i | 53 cm (35 others) |
| Cutting height ratio i | 3.7 |
| Minimum cutting height i | 20 mm (24 others) |
| Self propelled speed (max) i | 3 km/h |
| Horsepower i | 5 hp (1 other) |
| Recommended area i | 1600 m² (2 others) |
| Wattage i | 3200W |
| Is gas powered i | ✔ (70 others) |
| Has A Steel Deck i | ✔ (68 others) |