| Is Cordless i | ✔ (158 others) |
| Is A Rotary Mower i | ✔ (69 others) |
| Charge time i | 2 hours (2 others) |
| Maximum cutting height i | 75 mm (29 others) |
| Cutting width i | 37 cm (5 others) |
| Cutting height ratio i | 3 (63 others) |
| Minimum cutting height i | 25 mm (60 others) |
| Voltage i | 36V (5 others) |
| Runtime i | 120 min |
| Recommended area i | 300 m² |
| Is Electric i | ✔ (9 others) |
| Has A Plastic Deck i | ✔ (7 others) |