| Is self propelled i | ✔ (97 others) |
| Is A Rotary Mower i | ✔ (69 others) |
| Maximum cutting height i | 75 mm (29 others) |
| Has Mulching Feature i | ✔ (124 others) |
| Cutting width i | 46 cm (9 others) |
| Cutting height ratio i | 2.5 |
| Minimum cutting height i | 30 mm (6 others) |
| Self propelled speed (max) i | 3.6 km/h (2 others) |
| Voltage i | 230V (1 other) |
| Horsepower i | 2.4 hp (1 other) |
| Recommended area i | 1200 m² |
| Wattage i | 1800W (1 other) |
| Has A Steel Deck i | ✔ (68 others) |
| Is Electric i | ✔ (9 others) |