| Is Cordless i | ✔ (158 others) |
| Is self propelled i | ✔ (97 others) |
| Fuel tank capacity i | 1 l (4 others) |
| Is A Rotary Mower i | ✔ (69 others) |
| Maximum cutting height i | 114 mm (6 others) |
| Cutting width i | 53 cm (35 others) |
| Cutting height ratio i | 4.6 |
| Minimum cutting height i | 25 mm (60 others) |
| Engine Size i | 0.19 l (3 others) |
| Self propelled speed (max) i | 7.5 km/h |
| Is gas powered i | ✔ (70 others) |
| Has A Steel Deck i | ✔ (68 others) |