| Fuel type i | Electric (battery) (68 others) |
| Is Cordless i | ✔ (158 others) |
| Is self propelled i | ✖ |
| Has a carry handle i | ✔ (93 others) |
| Maximum cutting height i | 100 mm (9 others) |
| Cutting width i | 43 cm (6 others) |
| Cutting height ratio i | 4 (12 others) |
| Has A Rear Roller i | ✖ |
| Minimum cutting height i | 25 mm (60 others) |
| Voltage i | 40V (12 others) |
| Runtime i | 60 min (4 others) |