| Is Cordless i | ✔ (158 others) |
| Is self propelled i | ✔ (97 others) |
| Is A Rotary Mower i | ✔ (69 others) |
| Maximum cutting height i | 85 mm |
| Number of cutting height settings i | 2 (1 other) |
| Cutting width i | 46 cm (9 others) |
| Cutting height ratio i | 4.2 |
| Minimum cutting height i | 20 mm (24 others) |
| Engine Size i | 0.12 l |
| Recommended area i | 1400 m² |
| Number of cylinders i | 1 (25 others) |
| Wattage i | 1900W |
| Is gas powered i | ✔ (70 others) |
| Has A Steel Deck i | ✔ (68 others) |