| Is Cordless i | ✔ (158 others) |
| Is self propelled i | ✔ (97 others) |
| Is A Rotary Mower i | ✔ (69 others) |
| Maximum cutting height i | 95 mm (5 others) |
| Has Mulching Feature i | ✔ (124 others) |
| Number of cutting height settings i | 7 (5 others) |
| Cutting width i | 50 cm (9 others) |
| Cutting height ratio i | 2.15 |
| Minimum cutting height i | 44 mm (1 other) |
| Voltage i | 24V (1 other) |
| Runtime i | 54 min |
| Is Electric i | ✔ (9 others) |
| Has A Plastic Deck i | ✔ (7 others) |