| Is self propelled i | ✔ (97 others) |
| Is A Rotary Mower i | ✔ (69 others) |
| Cable length i | 15 m |
| Maximum cutting height i | 75 mm (29 others) |
| Has Mulching Feature i | ✔ (124 others) |
| Number of cutting height settings i | 7 (5 others) |
| Cutting width i | 46 cm (9 others) |
| Cutting height ratio i | 3 (63 others) |
| Has A Rear Roller i | ✔ (4 others) |
| Minimum cutting height i | 25 mm (60 others) |
| Horsepower i | 2.4 hp (1 other) |
| Wattage i | 1800W (1 other) |
| Is Electric i | ✔ (9 others) |
| Has A Plastic Deck i | ✔ (7 others) |