| Is Cordless i | ✔ (158 others) |
| Is self propelled i | ✔ (97 others) |
| Is A Rotary Mower i | ✔ (69 others) |
| Charge time i | 12 hours |
| Maximum cutting height i | 89 mm (1 other) |
| Has Mulching Feature i | ✔ (124 others) |
| Cutting width i | 48 cm (1 other) |
| Cutting height ratio i | 2.3 |
| Minimum cutting height i | 38 mm (29 others) |
| Voltage i | 36V (5 others) |
| Runtime i | 45 min (6 others) |
| Is Electric i | ✔ (9 others) |
| Has A Plastic Deck i | ✔ (7 others) |