| Is Cordless i | ✔ (158 others) |
| Is self propelled i | ✔ (97 others) |
| Fuel tank capacity i | 7.6 l (1 other) |
| Maximum cutting height i | 114 mm (6 others) |
| Has Mulching Feature i | ✔ (124 others) |
| Number of cutting height settings i | 3 (17 others) |
| Cutting width i | 86 cm |
| Cutting height ratio i | 3 (63 others) |
| Minimum cutting height i | 38 mm (29 others) |
| Engine Size i | 0.5 l (10 others) |
| Self propelled speed (max) i | 10 km/h (1 other) |
| Horsepower i | 14.5 hp (1 other) |
| Number of cylinders i | 1 (25 others) |
| Is gas powered i | ✔ (70 others) |
| Has A Steel Deck i | ✔ (68 others) |