| Cooling Type i | AIO liquid (52 others) |
| Max fan rpm i | 2000 rpm (22 others) |
| Max pump rpm i | 3000 rpm (4 others) |
| Max Airflow i | 68.9 CFM |
| Number Of Fans i | 3 (28 others) |
| Heatsink/water Block Height i | 59 mm |
| Heatsink/water Block Width i | 68 mm |
| Heatsink/water Block Depth i | 67 mm (2 others) |
| Radiator Size i | 360 mm (28 others) |
| Radiator Height i | 27 mm (36 others) |
| Radiator Length i | 397 mm (2 others) |
| Radiator Width i | 120 mm (36 others) |
| Cpu socket i | LGA 1151, LGA 1155, LGA 1150, LGA 1200, LGA 1700, LGA 1851, LGA 2011-3, LGA 2066, AM4, AM5Thermalright Frozen Warframe 360 SE ARGB V2 |
| Audible Noise (min) i | 0 dB (3 others) |
| Audible Noise (max) i | 28.2 dB |
| Weight i | 2.93 kg (1 other) |
| Release date i | 9 months ago04/24/2025 |
| Warranty period i | 5 years (9 others) |