| Cooling Type i | AIO liquid (52 others) |
| Max fan rpm i | 2150 rpm (2 others) |
| Max pump rpm i | 6400 rpm |
| Max Airflow i | 80.45 CFM |
| Number Of Fans i | 3 (28 others) |
| Heatsink/water Block Height i | 72.5 mm |
| Heatsink/water Block Width i | 77.5 mm |
| Heatsink/water Block Depth i | 70.5 mm (1 other) |
| Radiator Size i | 360 mm (28 others) |
| Radiator Height i | 27 mm (36 others) |
| Radiator Length i | 403 mm |
| Radiator Width i | 120 mm (36 others) |
| Cpu socket i | LGA 1151, LGA 1155, LGA 1150, LGA 1200, LGA 1700, LGA 1851, LGA 2011-3, LGA 2066, AM4, AM5Thermalright Grand Vision 360 ARGB |
| Audible Noise (min) i | 0 dB (3 others) |
| Audible Noise (max) i | 29.4 dB |
| Weight i | 2.93 kg (1 other) |
| Release date i | 1 year ago10/13/2024 (1 other) |
| Warranty period i | 5 years (9 others) |