| Cooling Type i | AIO liquid (52 others) |
| Max fan rpm i | 2000 rpm (22 others) |
| Max pump rpm i | 4200 rpm |
| Max Airflow i | 78.73 CFM |
| Number Of Fans i | 3 (28 others) |
| Heatsink/water Block Height i | 52 mm |
| Heatsink/water Block Width i | 70.5 mm |
| Heatsink/water Block Depth i | 70.5 mm (1 other) |
| Radiator Size i | 360 mm (28 others) |
| Radiator Height i | 27 mm (36 others) |
| Radiator Length i | 396 mm (2 others) |
| Radiator Width i | 120 mm (36 others) |
| Cpu socket i | LGA 1851, LGA 1700, LGA 1200, LGA 1150, LGA 1151, LGA 1155, AM4, AM5, LGA 2011-3, LGA 2066, TR4, sTRX4MSI MAG Coreliquid C360 V2 |
| Audible Noise (min) i | 10 dB (17 others) |
| Audible Noise (max) i | 52 dB |
| Weight i | 2.47 kg |
| Release date i | 1 year ago12/09/2024 (2 others) |
| Warranty period i | 3 years (28 others) |