| Cooling Type i | Air (48 others) |
| Max fan rpm i | 1800 rpm (10 others) |
| Max Airflow i | 76.16 CFM (3 others) |
| Number Of Fans i | 2 (44 others) |
| Heatsink/water Block Height i | 156 mm |
| Heatsink/water Block Width i | 120 mm (3 others) |
| Heatsink/water Block Depth i | 136 mm (1 other) |
| Cpu socket i | LGA 1851, LGA 1700, LGA 1200, LGA 1151, LGA 1155, LGA 1150, AM4, AM5ID-Cooling SE-206-XT |
| Audible Noise (min) i | 16 dB (33 others) |
| Audible Noise (max) i | 35.2 dB (5 others) |
| Weight i | 1.1 kg (1 other) |
| Release date i | 1 year ago06/20/2024 (1 other) |
| Warranty period i | 1 years (30 others) |