| Cooling Type i | AIO liquid (52 others) |
| Max fan rpm i | 1800 rpm (10 others) |
| Max pump rpm i | 2500 rpm (2 others) |
| Max Airflow i | 76.16 CFM (3 others) |
| Number Of Fans i | 3 (28 others) |
| Heatsink/water Block Height i | 50 mm (1 other) |
| Heatsink/water Block Width i | 72 mm (8 others) |
| Heatsink/water Block Depth i | 72 mm (5 others) |
| Radiator Size i | 360 mm (28 others) |
| Radiator Height i | 27 mm (36 others) |
| Radiator Length i | 397 mm (2 others) |
| Radiator Width i | 120 mm (36 others) |
| Cpu socket i | LGA 2066, LGA 2011-3, LGA 1851, LGA 1700, LGA 1200, LGA 1150, LGA 1151, LGA 1155, AM4, AM5ID-Cooling FX360 |
| Audible Noise (min) i | 16 dB (33 others) |
| Audible Noise (max) i | 35.2 dB (5 others) |
| Weight i | 2.36 kg |
| Release date i | 1 year ago05/01/2024 |
| Warranty period i | 1 years (30 others) |