| Cooling Type i | Air (48 others) |
| Max fan rpm i | 2000 rpm (22 others) |
| Max Airflow i | 78 CFM (2 others) |
| Number Of Fans i | 2 (44 others) |
| Heatsink/water Block Height i | 152 mm (3 others) |
| Heatsink/water Block Width i | 104 mm |
| Heatsink/water Block Depth i | 120 mm (7 others) |
| Cpu socket i | LGA 1851, LGA 1700, LGA 1200, LGA 1151, LGA 1155, LGA 1150, AM4, AM5ID-Cooling FROZN A410 GDL |
| Audible Noise (min) i | 16 dB (33 others) |
| Audible Noise (max) i | 29.9 dB (2 others) |
| Weight i | 930 g |
| Release date i | 1 year ago12/05/2024 |
| Warranty period i | 3 years (28 others) |