| Cooling Type i | Air (48 others) |
| Max fan rpm i | 1600 rpm (2 others) |
| Max Airflow i | 58.4 CFM |
| Number Of Fans i | 1 (27 others) |
| Heatsink/water Block Height i | 63 mm |
| Heatsink/water Block Width i | 120 mm (3 others) |
| Heatsink/water Block Depth i | 120 mm (7 others) |
| Cpu socket i | LGA 1851, LGA 1700, LGA 1200, LGA 1151, LGA 1150, LGA 1155, AM4, AM5ID-Cooling DK-03 |
| Audible Noise (min) i | 14 dB (3 others) |
| Audible Noise (max) i | 26.4 dB |
| Weight i | 250 g |
| Release date i | 1 year ago10/03/2024 |
| Warranty period i | 1 years (30 others) |