| Cooling Type i | AIO liquid (52 others) |
| Max fan rpm i | 1800 rpm (10 others) |
| Max pump rpm i | 2700 rpm |
| Max Airflow i | 64.05 CFM |
| Number Of Fans i | 3 (28 others) |
| Heatsink/water Block Height i | 72.4 mm |
| Heatsink/water Block Width i | 73.1 mm |
| Heatsink/water Block Depth i | 73.1 mm |
| Radiator Size i | 360 mm (28 others) |
| Radiator Height i | 27 mm (36 others) |
| Radiator Length i | 395 mm |
| Radiator Width i | 120 mm (36 others) |
| Cpu socket i | LGA 1851, LGA 1700, AM4, AM5, LGA 1200, LGA 1151, LGA 1150, LGA 1155, LGA 2011-3, LGA 2066Darkflash Wave DV360S |
| Audible Noise (min) i | 10 dB (17 others) |
| Audible Noise (max) i | 30 dB (4 others) |
| Weight i | 1.57 kg |
| Release date i | 1 year ago01/08/2025 |
| Warranty period i | 3 years (28 others) |