| Car Type i | SUV (106 others) |
| Fuel Type i | Gasoline (petrol) (60 others) |
| Drivetrain i | 4WD (117 others) |
| Length i | 4.84 m (2 others) |
| Width i | 1.88 m (8 others) |
| Height i | 917 mm |
| Cargo volume i | 943 l |
| Cargo volume (seats down) i | 2041 l |
| Maximum headroom (front) i | 985mm |
| Horsepower i | 240 hp (1 other) |
| Maximum torque i | 258 Nm (1 other) |
| Engine Size i | 2 l (11 others) |