| Car Type i | SUV (106 others) |
| Fuel Type i | Gasoline (petrol) (60 others) |
| Drivetrain i | 4WD (117 others) |
| Length i | 4.64 m |
| Width i | 1.9 m (16 others) |
| Height i | 1.64 m (6 others) |
| Cargo volume i | 1909 l |
| Maximum headroom (front) i | 965mm |
| Top speed i | 225 km/h (2 others) |
| Acceleration time (0 100 km/h) i | 6.2 s (1 other) |
| Horsepower i | 240 hp (1 other) |
| Maximum torque i | 258 Nm (1 other) |
| Engine Size i | 2 l (11 others) |