| Car Type i | SUV (106 others) |
| Fuel Type i | Gasoline (petrol) (60 others) |
| Drivetrain i | 4WD (117 others) |
| Length i | 4.78 m (1 other) |
| Width i | 1.93 m (4 others) |
| Height i | 1.74 m (3 others) |
| Cargo volume i | 1110 l |
| Cargo volume (seats down) i | 2078.5 l |
| Maximum headroom (front) i | 1.02 m (11 others) |
| Horsepower i | 245 hp |
| Maximum torque i | 373 Nm |
| Engine Size i | 2 l (11 others) |