| Car Type i | SUV (106 others) |
| Fuel Type i | Electric (88 others) |
| Drivetrain i | 4WD (117 others) |
| Length i | 4.87 m (1 other) |
| Width i | 1.95 m (6 others) |
| Height i | 1.73 m (4 others) |
| Cargo volume i | 940 l |
| Cargo volume (seats down) i | 1655 l (2 others) |
| Top speed i | 180 km/h (20 others) |
| Acceleration time (0 100 km/h) i | 4.6 s (5 others) |
| Horsepower i | 517 hp (4 others) |
| Maximum torque i | 680 Nm (1 other) |
| Can self park i | ✖ |
| Has a collision avoidance system i | ✔ (60 others) |
| Has automatic emergency braking i | ✔ (111 others) |