| Car Type i | Sedan (17 others) |
| Fuel Type i | Electric (88 others) |
| Drivetrain i | 4WD (117 others) |
| Length i | 4.98 m (2 others) |
| Width i | 2.19 m (2 others) |
| Cargo volume i | 894 l (2 others) |
| Cargo volume (seats down) i | 1795 l (2 others) |
| Maximum headroom (front) i | 986mm (2 others) |
| Top speed i | 249 km/h |
| Horsepower i | 532 hp |
| Maximum torque i | 967 Nm |