| Car Type i | SUV (106 others) |
| Fuel Type i | Gasoline (petrol) (60 others) |
| Drivetrain i | 4WD (117 others) |
| Length i | 4.74 m (3 others) |
| Width i | 2.06 m (1 other) |
| Height i | 1.94 m |
| Cargo volume i | 1280 l (1 other) |
| Cargo volume (seats down) i | 2127 l (1 other) |
| Maximum headroom (front) i | 1.07 m (7 others) |
| Acceleration time (0 100 km/h) i | 5.4 s (1 other) |
| Horsepower i | 536 hp |
| Maximum torque i | 759 Nm |
| Engine Size i | 5.5 l (1 other) |