OnePlus Bullets Wireless Z features 410 mAh battery.
Against the Buds Pro 3, weighs 17g more at 28g. Compared to the Buds 4, the Bullets Wireless Z weighs 19g more at 28g. The Buds 3 weighs 18g more at 28g, and the Nord Buds 3 Pro weighs 19g more at 28g.
| Fit i | In-ear (507 others) |
| Ingress protection (ip) rating i | IP55 (82 others) |
| Water resistance i | Sweat resistant (434 others) |
| Weight i | 28 g (3 others) |
| Has no wires or cables i | ✖ |
| Are neckband earbuds i | ✔ (104 others) |
| Has stereo speakers i | ✔ (674 others) |
| Has active noise cancellation (anc) i | ✖ |
| Has passive noise reduction i | ✔ (511 others) |
| Driver Unit Size i | 9.2 mm (17 others) |
| Lowest frequency i | 20 Hz (573 others) |
| Highest frequency i | 20000 Hz (513 others) |
| Battery Life i | 20 hours (6 others) |
| Charge time i | 1 hours (125 others) |
| Battery Power i | 410 mAh |
| Has a battery level indicator i | ✔ (669 others) |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (180 others) |
| Has usb type c i | ✔ (603 others) |
| Bluetooth Version i | 5 (125 others) |