| Ingress protection (ip) rating i | IPX7 (32 others) |
| Water resistance i | Sweat resistant (434 others) |
| Weight i | 20 g (3 others) |
| Has no wires or cables i | ✔ (570 others) |
| Are neckband earbuds i | ✖ |
| Wingtips included i | ✔ (201 others) |
| Has stereo speakers i | ✔ (674 others) |
| Has active noise cancellation (anc) i | ✖ |
| Has passive noise reduction i | ✔ (511 others) |
| Driver Unit Size i | 13.6 mm (4 others) |
| Lowest frequency i | 20 Hz (573 others) |
| Highest frequency i | 20000 Hz (513 others) |
| Battery Life i | 11 hours (17 others) |
| Battery Life Of Charging Case i | 27 hours (20 others) |
| Has wireless charging i | ✔ (201 others) |
| Has a battery level indicator i | ✔ (669 others) |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (180 others) |
| Has fast pairing i | ✖ |
| Has usb type c i | ✔ (603 others) |
| Bluetooth Version i | 5.3 (225 others) |
| Has ldac i | ✖ |
| Has aptx adaptive i | ✖ |
| Has aptx low latency i | ✖ |
| Has aptx hd i | ✖ |
| Number of microphones i | 4 (210 others) |
| Has a noise canceling microphone i | ✔ (520 others) |