Sharp 65EN4EA 65" features 64.5" display, Unknown. Help us by suggesting a value. brightness.
| Display Resolution i | 4K (UHD) (691 others) |
| Display Type i | LED-backlit, LCD (283 others) |
| Screen Size i | 64.5" (98 others) |
| Resolution i | 3840 x 2160 px (687 others) |
| Pixel Density i | 68 ppi (131 others) |
| Display colors i | 1070 million (492 others) |
| Bit depth i | 10-bit (591 others) |
| Has bluetooth i | ✔ (732 others) |
| Hdmi version i | HDMI 2.1 (479 others) |
| HDMI Ports i | 4 (494 others) |
| Supports wi fi i | ✔ (804 others) |
| Wi fi version i | Wi-Fi 4 (802.11n) (61 others) |
| USB Ports i | 0 (1 other) |
| Rj45 ports i | 1 (525 others) |
| Supports dolby digital i | ✔ (544 others) |
| Audio output power i | 2 x 10W (300 others) |
| Supports digital out i | ✔ (744 others) |
| Supports dolby digital plus i | ✔ (422 others) |
| Has srs theatersound hd i | ✖ |
| Has stereo speakers i | ✔ (791 others) |
| Has dolby atmos i | ✔ (459 others) |
| Width i | 1.45 m (119 others) |
| Weight i | 18.5 kg (5 others) |
| Thickness i | 65.7 mm (3 others) |
| Height i | 840.1 mm (4 others) |
| Volume i | 79883.1 cm³ (3 others) |
| Supports vesa mount i | ✔ (610 others) |
| Maximum operating temperature i | 40 °C (209 others) |
| Lowest potential operating temperature i | 0 °C (187 others) |
| Has a front camera i | ✖ |