LG 75NANO90UPA 75" features 74.5" display, Unknown. Help us by suggesting a value. brightness.
| Display Resolution i | 4K (UHD) (691 others) |
| Display Type i | QLED, IPS, LCD, LED-backlit (1 other) |
| Screen Size i | 74.5" (81 others) |
| Resolution i | 3840 x 2160 px (687 others) |
| Pixel Density i | 59 ppi (106 others) |
| Display colors i | 1073 million (6 others) |
| Bit depth i | 10-bit (591 others) |
| Has bluetooth i | ✔ (732 others) |
| Hdmi version i | HDMI 2.1 (479 others) |
| HDMI Ports i | 4 (494 others) |
| Supports wi fi i | ✔ (804 others) |
| Wi fi version i | Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 4 (802.11n) (263 others) |
| Bluetooth Version i | 5 (192 others) |
| USB Ports i | 3 (213 others) |
| Is dlna certified i | ✔ (219 others) |
| Supports dolby digital i | ✔ (544 others) |
| Audio output power i | 4 x 10W (40 others) |
| Supports digital out i | ✔ (744 others) |
| Has dolby atmos i | ✔ (459 others) |
| Width i | 1.65 m (1 other) |
| Height i | 928 mm (1 other) |
| Supports vesa mount i | ✔ (610 others) |
| Maximum operating temperature i | 40 °C (209 others) |
| Lowest potential operating temperature i | 0 °C (187 others) |
| Supports ethernet i | ✔ (56 others) |
| Usb ports (side) i | 1 (69 others) |
| Supports total tilt i | ✖ |
| Has aptx i | ✔ (2 others) |
| Has A Swivel Stand i | ✖ |
| Usb version i | 2 (17 others) |