Parrot Zik 3.0 features 830 mAh battery.
| Fit i | Over-ear (482 others) |
| Weight i | 270 g (4 others) |
| Has a detachable cable i | ✔ (468 others) |
| Travel bag is included i | ✔ (353 others) |
| Has active noise cancellation (anc) i | ✔ (332 others) |
| Lowest frequency i | 20 Hz (287 others) |
| Highest frequency i | 22000 Hz (62 others) |
| Driver Unit Size i | 40 mm (343 others) |
| Has a neodymium magnet i | ✔ (233 others) |
| Has passive noise reduction i | ✔ (420 others) |
| Has a battery level indicator i | ✔ (376 others) |
| Battery Power i | 830 mAh (1 other) |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (405 others) |
| Connectivity i | Wireless (226 others) |
| Bluetooth Version i | 3 (5 others) |
| Has a 3.5mm male connector i | ✔ |