| Is weather sealed (splashproof) i | ✖ |
| Volume i | 4201.75 cm³ |
| Release date i | 2 months ago10/31/2025 |
| Height i | 70 mm (6 others) |
| Thickness i | 245 mm (2 others) |
| Width i | 245 mm |
| Maximum Flight Time i | 12 min (2 others) |
| Maximum Flight Distance i | 0.15 km (2 others) |
| Obstacle Detection i | ✔ (47 others) |
| Intelligent Flight Modes i | ✖ |
| Return to home (rth) i | ✖ |
| Shoots raw i | ✖ |
| Video recording (main camera) i | 480 x 30 fps |
| Has a built in hdr mode i | ✖ |
| Charge time i | 0.83 hours |
| Has a removable battery i | ✔ (112 others) |