| Has an external memory slot i | ✔ (153 others) |
| Internal Storage i | 2GB (1 other) |
| Battery Power i | 260 mAh |
| Has a removable battery i | ✖ |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (161 others) |
| Has a battery level indicator i | ✔ (160 others) |
| Number of microphones i | 1 (73 others) |
| Megapixels (main camera) i | 2 MP (2 others) |
| Has an adjustable field of view i | ✖ |
| Wide aperture (main camera) i | f/2.8 (42 others) |
| Has a cmos sensor i | ✔ (104 others) |
| Field of view i | 74° |
| Has continuous autofocus when recording movies i | ✔ (64 others) |
| Included sd card (memory size) i | 2GB |