| Type i | Stick, Handheld (82 others) |
| Cord type i | Corded (18 others) |
| Bag type i | Bagless (169 others) |
| Audible noise i | 80 dB (24 others) |
| Volume i | 66749.76 cm³ |
| Thickness i | 258 mm |
| Dustbin capacity i | 0.68 l (1 other) |
| Cable length i | 7.6 m |
| Has on board tool storage i | ✖ |
| Has brushroll shut off i | ✔ (56 others) |
| Has An Electrostatic Filtration System i | ✖ |
| Has A Swivel Nozzle i | ✖ |