| Type i | Upright, Handheld, Stick (1 other) |
| Cord type i | Cordless (155 others) |
| Bag type i | Bagless (169 others) |
| Has hepa filter i | ✔ (123 others) |
| Has an allergy filter i | ✔ (129 others) |
| Audible noise i | 75 dB (13 others) |
| Release date i | 6 years ago03/14/2019 |
| Volume i | 84171.75 cm³ |
| Thickness i | 267 mm (1 other) |
| Has included washable filters i | ✔ (130 others) |
| Dustbin capacity i | 0.75 l (6 others) |
| Has on board tool storage i | ✔ (31 others) |
| Has brushroll shut off i | ✔ (56 others) |
| Cleaning modes i | 3 (45 others) |
| Has An Electrostatic Filtration System i | ✖ |
| Has A Swivel Nozzle i | ✖ |
| Air watts i | 185W (1 other) |
| Runtime i | 60 min (28 others) |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (155 others) |
| Has a battery level indicator i | ✔ (128 others) |
| Charge time i | 4.5 hours (11 others) |
| Has a removable battery i | ✖ |