| Type i | Upright (43 others) |
| Cord type i | Corded (18 others) |
| Bag type i | Bagless (169 others) |
| Has hepa filter i | ✔ (123 others) |
| Has an allergy filter i | ✔ (129 others) |
| Audible noise i | 77 dB (5 others) |
| Volume i | 118737.5 cm³ |
| Thickness i | 295 mm |
| Has included washable filters i | ✔ (130 others) |
| Dustbin capacity i | 4.4 l |
| Brush width i | 241 mm |
| Cable length i | 7.62 m (1 other) |
| Has on board tool storage i | ✖ |
| Indicates When Full i | ✖ |
| Has An Electrostatic Filtration System i | ✖ |
| Has A Swivel Nozzle i | ✔ (34 others) |
| Operating power consumption i | 1200W (1 other) |
| Has a battery level indicator i | ✖ |
| Cleans all floor types i | ✔ (22 others) |
| Has Electronic Suction Power Controls i | ✔ (22 others) |
| Hose length i | 2.5m |