| Type i | Stick, Handheld (82 others) |
| Cord type i | Cordless (155 others) |
| Bag type i | Bagless (169 others) |
| Has hepa filter i | ✔ (123 others) |
| Has an allergy filter i | ✔ (129 others) |
| Audible noise i | 80 dB (24 others) |
| Volume i | 54756 cm³ (2 others) |
| Thickness i | 260 mm (9 others) |
| Has included washable filters i | ✔ (130 others) |
| Dustbin capacity i | 0.75 l (6 others) |
| Brush width i | 270 mm |
| Has on board tool storage i | ✖ |
| Indicates When Full i | ✔ (32 others) |
| Has brushroll shut off i | ✔ (56 others) |
| Cleaning modes i | 2 (5 others) |
| Has An Electrostatic Filtration System i | ✖ |
| Runtime i | 40 min (29 others) |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (155 others) |
| Has a battery level indicator i | ✔ (128 others) |
| Charge time i | 4 hours (29 others) |
| Has a removable battery i | ✔ (99 others) |