| Type i | Upright, Canister (4 others) |
| Cord type i | Cordless (155 others) |
| Bag type i | Bagless (169 others) |
| Has hepa filter i | ✖ |
| Has an allergy filter i | ✖ |
| Audible noise i | 80 dB (24 others) |
| Release date i | 2 years ago09/01/2023 |
| Volume i | 101863.3 cm³ |
| Thickness i | 264.16 mm |
| Has included washable filters i | ✔ (130 others) |
| Dustbin capacity i | 0.42 l |
| Has on board tool storage i | ✖ |
| Indicates When Full i | ✔ (32 others) |
| Cleaning modes i | 3 (45 others) |
| Has An Electrostatic Filtration System i | ✖ |
| Has A Swivel Nozzle i | ✔ (34 others) |
| Air watts i | 180W (3 others) |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (155 others) |
| Operating power consumption i | 240W |
| Has a battery level indicator i | ✔ (128 others) |
| Has a removable battery i | ✔ (99 others) |
| Cleans all floor types i | ✔ (22 others) |
| Has A Turbo Brush i | ✔ (19 others) |
| Has Electronic Suction Power Controls i | ✔ (22 others) |
| Uses bags i | ✖ |
| Has A Protected Bumper i | ✔ (22 others) |
| Automatically adjusts its height i | ✔ (19 others) |
| Has A Dual Edge Cleaning i | ✖ |
| Is self propelled i | ✔ (17 others) |
| Has a dirt sensor i | ✔ (13 others) |