| Type i | Upright, Stick, Handheld (18 others) |
| Cord type i | Cordless (155 others) |
| Bag type i | Bagless (169 others) |
| Has hepa filter i | ✔ (123 others) |
| Has an allergy filter i | ✔ (129 others) |
| Audible noise i | 77 dB (5 others) |
| Volume i | 94084.38 cm³ |
| Thickness i | 279 mm |
| Has included washable filters i | ✔ (130 others) |
| Dustbin capacity i | 0.5 l (29 others) |
| Has on board tool storage i | ✔ (31 others) |
| Indicates When Full i | ✖ |
| Has A Swivel Nozzle i | ✖ |
| Air watts i | 145W (4 others) |
| Runtime i | 60 min (28 others) |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (155 others) |
| Has a battery level indicator i | ✔ (128 others) |
| Charge time i | 4 hours (29 others) |
| Has a removable battery i | ✔ (99 others) |