| Type i | Upright (43 others) |
| Cord type i | Corded (18 others) |
| Bag type i | Bagged (3 others) |
| Audible noise i | 74 dB (3 others) |
| Thickness i | 377.9 mm (2 others) |
| Dustbin capacity i | 6 l (2 others) |
| Brush width i | 350 mm (2 others) |
| Cable length i | 11.8 m (1 other) |
| Has on board tool storage i | ✔ (31 others) |
| Indicates When Full i | ✔ (32 others) |
| Has A Swivel Nozzle i | ✔ (34 others) |
| Uses bags i | ✔ (3 others) |
| Has Electronic Suction Power Controls i | ✔ (22 others) |
| Automatically adjusts its height i | ✔ (19 others) |
| Hose length i | 3.6m (2 others) |
| Has A Protected Bumper i | ✔ (22 others) |
| Cleaning range i | 14.5 m (2 others) |
| Has An Overheating Indicator i | ✔ (3 others) |