| Type i | Stick, Handheld (82 others) |
| Cord type i | Cordless (155 others) |
| Bag type i | Bagless (169 others) |
| Audible noise i | 77.5 dB |
| Volume i | 53410.5 cm³ |
| Thickness i | 249 mm (3 others) |
| Dustbin capacity i | 0.75 l (6 others) |
| Has on board tool storage i | ✖ |
| Has brushroll shut off i | ✔ (56 others) |
| Has A Swivel Nozzle i | ✖ |
| Air watts i | 180W (3 others) |
| Runtime i | 50 min (6 others) |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (155 others) |
| Has a removable battery i | ✔ (99 others) |