| Type i | Upright (43 others) |
| Cord type i | Corded (18 others) |
| Bag type i | Bagless (169 others) |
| Has hepa filter i | ✖ |
| Audible noise i | 82 dB (6 others) |
| Volume i | 134470 cm³ (1 other) |
| Thickness i | 340 mm (1 other) |
| Has included washable filters i | ✔ (130 others) |
| Dustbin capacity i | 1.9 l (2 others) |
| Brush width i | 320 mm (1 other) |
| Cable length i | 8 m (1 other) |
| Has on board tool storage i | ✔ (31 others) |
| Has brushroll shut off i | ✖ |
| Has An Electrostatic Filtration System i | ✖ |
| Has A Swivel Nozzle i | ✖ |