| Type i | Upright, Handheld, Stick (1 other) |
| Cord type i | Corded (18 others) |
| Bag type i | Bagless (169 others) |
| Has hepa filter i | ✔ (123 others) |
| Has an allergy filter i | ✔ (129 others) |
| Audible noise i | 59 dB |
| Volume i | 118152.72 cm³ |
| Thickness i | 394 mm |
| Has included washable filters i | ✔ (130 others) |
| Dustbin capacity i | 1.7 l |
| Cable length i | 10 m (1 other) |
| Has on board tool storage i | ✔ (31 others) |
| Indicates When Full i | ✖ |
| Has brushroll shut off i | ✔ (56 others) |
| Cleaning modes i | 3 (45 others) |
| Has An Electrostatic Filtration System i | ✔ (7 others) |
| Has A Swivel Nozzle i | ✔ (34 others) |
| Air watts i | 290W (1 other) |