| Type i | Stick, Handheld (82 others) |
| Cord type i | Cordless (155 others) |
| Bag type i | Bagless (169 others) |
| Has hepa filter i | ✔ (123 others) |
| Has an allergy filter i | ✔ (129 others) |
| Audible noise i | 75 dB (13 others) |
| Volume i | 57783.07 cm³ |
| Thickness i | 354 mm |
| Has included washable filters i | ✔ (130 others) |
| Dustbin capacity i | 0.6 l (26 others) |
| Has on board tool storage i | ✖ |
| Has brushroll shut off i | ✔ (56 others) |
| Has A Swivel Nozzle i | ✔ (34 others) |
| Air watts i | 180W (3 others) |
| Runtime i | 60 min (28 others) |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (155 others) |
| Has a removable battery i | ✔ (99 others) |