| Type i | Handheld, Stick (2 others) |
| Cord type i | Cordless (155 others) |
| Bag type i | Bagless (169 others) |
| Has an allergy filter i | ✔ (129 others) |
| Audible noise i | 70 dB (4 others) |
| Volume i | 119596.4 cm³ |
| Thickness i | 350 mm (2 others) |
| Has included washable filters i | ✔ (130 others) |
| Dustbin capacity i | 0.5 l (29 others) |
| Has on board tool storage i | ✖ |
| Has brushroll shut off i | ✔ (56 others) |
| Has An Electrostatic Filtration System i | ✔ (7 others) |
| Has A Swivel Nozzle i | ✖ |
| Air watts i | 150W (9 others) |
| Runtime i | 65 min (6 others) |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (155 others) |
| Has a battery level indicator i | ✔ (128 others) |
| Charge time i | 3.5 hours (13 others) |
| Has a removable battery i | ✖ |