| Type i | Upright (43 others) |
| Cord type i | Cordless (155 others) |
| Bag type i | Bagless (169 others) |
| Has hepa filter i | ✖ |
| Audible noise i | 75 dB (13 others) |
| Release date i | 2 years ago05/09/2023 |
| Volume i | 104400 cm³ |
| Thickness i | 290 mm (1 other) |
| Dustbin capacity i | 0.5 l (29 others) |
| Has on board tool storage i | ✔ (31 others) |
| Has brushroll shut off i | ✖ |
| Cleaning modes i | 3 (45 others) |
| Has An Electrostatic Filtration System i | ✖ |
| Has A Swivel Nozzle i | ✖ |
| Air watts i | 200W (6 others) |
| Runtime i | 90 min (11 others) |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (155 others) |
| Operating power consumption i | 200W (4 others) |
| Has a battery level indicator i | ✔ (128 others) |
| Has a removable battery i | ✖ |