| Type i | Upright (43 others) |
| Cord type i | Corded (18 others) |
| Bag type i | Bagless, Bagged |
| Has hepa filter i | ✖ |
| Audible noise i | 80 dB (24 others) |
| Volume i | 77385.67 cm³ |
| Thickness i | 254 mm (2 others) |
| Dustbin capacity i | 1 l (3 others) |
| Brush width i | 280 mm (1 other) |
| Cable length i | 6 m (1 other) |
| Has on board tool storage i | ✔ (31 others) |
| Indicates When Full i | ✔ (32 others) |
| Has brushroll shut off i | ✖ |
| Has An Electrostatic Filtration System i | ✖ |
| Operating power consumption i | 150W (2 others) |