| Type i | Upright (43 others) |
| Cord type i | Corded (18 others) |
| Bag type i | Bagless (169 others) |
| Has hepa filter i | ✔ (123 others) |
| Thickness i | 355.6 mm |
| Dustbin capacity i | 0.44 l (1 other) |
| Brush width i | 381 mm |
| Cable length i | 9.1 m |
| Has on board tool storage i | ✔ (31 others) |
| Has brushroll shut off i | ✔ (56 others) |
| Cleans all floor types i | ✔ (22 others) |
| Has A Turbo Brush i | ✔ (19 others) |
| Automatically adjusts its height i | ✔ (19 others) |
| Has A Protected Bumper i | ✔ (22 others) |
| Has A Dual Edge Cleaning i | ✔ |