| Type i | Stick, Handheld (82 others) |
| Cord type i | Cordless (155 others) |
| Bag type i | Bagless (169 others) |
| Has hepa filter i | ✔ (123 others) |
| Has an allergy filter i | ✔ (129 others) |
| Audible noise i | 80 dB (24 others) |
| Release date i | 7 years ago11/08/2018 |
| Volume i | 61732 cm³ |
| Thickness i | 220 mm (1 other) |
| Has included washable filters i | ✔ (130 others) |
| Dustbin capacity i | 0.5 l (29 others) |
| Cable length i | 5 m (1 other) |
| Has on board tool storage i | ✖ |
| Indicates When Full i | ✖ |
| Cleaning modes i | 3 (45 others) |
| Has An Electrostatic Filtration System i | ✖ |
| Has A Swivel Nozzle i | ✔ (34 others) |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (155 others) |
| Operating power consumption i | 600W (2 others) |
| Has a battery level indicator i | ✔ (128 others) |
| Cleans all floor types i | ✔ (22 others) |
| Has A Turbo Brush i | ✔ (19 others) |
| Has Electronic Suction Power Controls i | ✔ (22 others) |
| Uses bags i | ✖ |
| Has A Protected Bumper i | ✔ (22 others) |
| Automatically adjusts its height i | ✖ |
| Has A Dual Edge Cleaning i | ✖ |
| Is self propelled i | ✔ (17 others) |
| Has Auto Cord Rewind i | ✖ |